Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı: "Türkiye, Avrupa’nın muhtaç olduğu anahtardır"

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
05 Mayıs 2019, 17:12
Mehmet Berk Yaltırık
05 Mayıs 2019, 17:12

Düsseldorf’ta 7’ncisi düzenlenen “Alman -Türk Ekonomi Günü”nde konuşan Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Armin Laschet, “Türkiye, Avrupa’nın muhtaç olduğu anahtardır” ifadesinde bulundu.

DHA’nın haberine göre Avrupa Türk İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ATİAD) tarafından gerçekleştirilen, çeşitli ülkelerden 700’e yakın iş insanının katıldığı “Alman-Türk Ekonomi Günü” buluşması, Almanya’nın en büyük eyaleti olan KRV’nin başkenti Düsseldorf’ta yapıldı.

KRV Eyalet Başbakanlığı Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, Türkiye ve Almaya ilişkilerinin büyük öneme sahip oldu, serbest ticaretten yana olan iki ülkenin, uluslararası ilişkilerden kaynaklanan problemlerini ortaklaşa çözüme kavuşturmakta da birbiriyle çok güçlü bağları olan iki ortak müttefik olduğu ifade edildi. Paylaşımda bu bağlamda, “Türkiye, Avrupa’nın muhtaç olduğu bir anahtardır” denildi.

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın da etkinlik esnasında Türkiye- Almanya ilişkilerinin önemine vurgu yaptığı konuşmasında, sanayi ve ticaret çevrelerine Türkiye’ye yatırım çağrısında bulundu.