Kurt-Ar Derneği, Türkmen gençler ile Çanakkale'deydi

18 Ocak 2020, 10:42

Kurt-ar Uluslararası Yardımlaşma Derneği, Suriye Türkmeni çocuklara Çanakkale gezisi düzenledi. Suriye’den gelen gençlerin Çanakkale gezisi 3 gün sürdü.

Rehberler eşliğinde kutlu toprakları gezen 27 kişilik Türkmen grubu, Çanakkale’nin neden geçilemediğini ve abideleşmiş tarihini tekrar dinlediler.

Elbeyli sınır kapısından 9 Ocak 2020 tarihinde hareket ile başlayan gezi programını; 10 Ocak 2020’de Çanakkale’ye varış, ardından Çanakkale Deniz Müzesi, Nusret Mayıngemisi ve Çimenlik Kalesi ziyareti, Çanakkale’nin Evlatları Müzesiziyareti, kordonda truva atına kadar yürüyüş ve Aynalı Çarşı’da gezinti izledi.

Çanakkale turu, 09.00 vapuru ile Gelibolu Yarımadası’na geçişin ardından Tarihi Yarımada ve şehitlikleri, Rumeli Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Soğanlıdere Şehitliği, Alçıtepe, Şehitler Abidesi, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezinde Simülasyon izleme, 57. Alay Şehitliği ve Conk Bayırını ziyaretle devam etti. Türkmen grubunun gezisi 12 Ocak 2020’de Elbeyli sınır kapısına varış ile tamamlandı.

Çanakkale
Kurt-Ar
Suriye Türkmenleri
Türkmen çocuklar
Türkmenler
Bunlara da bakın: