Kurt-Ar'dan Kırım mesajı: "Ne unuttuk ne kanıksadık"

Haberler
Mehmet Berk Yaltırık
19 Mayıs 2019, 21:48
Mehmet Berk Yaltırık
19 Mayıs 2019, 21:48

Kurt-Ar Uluslararası İnsanı Yardım Derneği, Kırım Tatar sürgün ve soykırımının 75’inci yıl dönümüne özel mesaj yayımladı.

Kurt-Ar’ın Twitter hesabından yayımlanan mesajda Kırım Tatarlarının tarihi acılarının unutulmadığı vurgulanarak şu ifadelere yer verildi.

“Saat sabah 04.00’tür. Kapın tekmelenerek açılır, başında bir namlu, sen evinden yumruklanarak vurularak zorla çıkarılırsın. Hiç anlamadığın dilde ağzından salyalar akıtarak küfürler eden adamı anlarsın. Sana sadece 15 dakika verilmiştir. Sonra ona da uyulmadan bir hayvan vagonunun içindesin vagona gelinceye değin öldürülmediysen üstünde 400 bin’den fazla başka beden. Yolculuk mu nereye ? Kimsenin bilgisi yok. Hatıralarında şöyle diyor o günü yaşayanlar, “Çoğu yaşlımız dayanamadı o vagonlara, öldü. Bunlar acımızı yaşamamıza izin vermeden treni yavaşlatıp kapıyı açıp cesetleri attılar. Biz ise o kapı açılışında ancak nefes alabiliyorduk.” Rusların Karadeniz’in Kuzeyini Türklerden arındırmak için attıkları en büyük adımlardan olan Kırımlı soydaşlarımızın Kırım Tatar Sürgününün, Kırım Soykırımının 75. Yılı. 2014’ten beri, Anadolu’dan nice önce Türkleşen bu cennet yurt yine kanlı Rus postallarının işgali altında,onlarca genç kayıp yahut şehit. Ne Unuttuk ne kanıksadık. O kor hala sinemizdir. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Millet, Vatan, Kırım…”