Ukrayna heyetinden Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ziyareti

Haberler
Anife Bilal
08 Haziran 2021, 20:01
Anife Bilal
08 Haziran 2021, 20:01

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Ukrayna heyeti üyeleri, resmi ziyaret çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ziyaret etti.

AKPM Ukrayna heyeti üyeleri, ziyaretlerinin ikinci gününde Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz ile bir araya geldi. Görüşmede, Türk film endüstrisi hakkında sunum yapıldı. Ukrayna heyeti görüşmede, sinema alanında Türkiye ile iş birliği yapmaya hazır olduğunu vurguladı.

“TÜRKİYE’NİN SİNEMA ALANINDAKİ DENEYİMLERİNİ UKRAYNALI YAPIMCILARA AKTARMAK İSTİYORUZ”

Ukrayna milletvekili, Sinema ve Reklamcılık Alt Komitesi Başkanı Pavlo Suşko, “Türkiye’deki sinema endüstrisinin çok gelişmiş olduğunu biliyoruz. Bu yüzden bu alandaki deneyimlerinizi incelemek ve deneyimlerinizi Ukraynalı yapımcılara aktarmak istiyoruz. Ayrıca Ukraynalı ile Türk yapımcıları, ilgili devlet kurumları arasında iletişimi kurmak ve iş birliği yapmalarını sağlamak istiyoruz.” diye konuştu.

Bilindiği gibi Ukrayna heyeti ziyaretin ikinci gününde Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ile görüşme yaptı.