Ukrayna Büyükelçisi Güldere, Türkvizyon'un birincisi Ukraynalı sanatçıyı kutladı

Kültür ve Sanat
Ömer Cihad Kaya
22 Aralık 2020, 21:59
Ömer Cihad Kaya
22 Aralık 2020, 21:59

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Ukrayna adına yarışarak birinciliği elde eden Gagauz asıllı Natalie Papazoğlu’nu tebrik etti. Güldere, Türk dünyasının seçildiği yarışmada birinci olan sanatçıyı kutlarken; yeni dönemde ortak çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Türk dünyasının sesinin seçildiği Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda birinci olan Gagauz Türkü Ukrayna vatandaşı Natalie Papazoglu, bugün Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliğini ziyaret etti. Ukrayna adına Türkvizyon Şarkı Yarışmasında birinci olan Gagauz sanatçıyı kabul eden Büyükelçi Yağmur Ahmet Güldere, sanatçı Papazoğlu’nu tebrik etti. Gelecek dönemde, Natalie Papazoğlu ile çeşitli faaliyetler yürüteceklerini bildirdi.

TÜRKVİZYON ŞARKI YARIŞMASI

Türk dünyasının sesinin seçildiği ve 26 ülkenin katıldığı 2020 Türkvizyon Şarkı Yarışması düzenlendi. Yarışmada Gagauz asıllı Ukraynalı şarkıcı Natalie Papazoglu birinci oldu.

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nın dördüncüsü olan ve 2020 Türkvizyon Şarkı Yarışması olarak isimlendirilen kültür etkinliği, Türk Müzik Birliği Televizyonu (TMB TV) yayıncılığı tarafından 20 Aralık 2020 tarihinde İstanbul’da çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Yarışmaya 26 ülkeden 26 sanatçı katıldı. Gagauzca Tikenli Yol (Dikenli Yol) adlı şarkıyı icra eden Gagauz asıllı Ukraynalı şarkıcı Natalie Papazoglu birinciliği elde etti.