Prof. Dr. Hakan Kırımlı, TRT Türkü’de Kırım Tatar Sürgününü ve Soykırımını anlatacak

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
20 Mayıs 2021, 18:20
Ayyıldız Huri Kaptan
20 Mayıs 2021, 18:20

TRT Türkü’de yayımlanan Hasret Kalmış Türküler programında, 77. yıl dönümünde 18 Mayıs 1944 Kırım Tatar Sürgünü ve Soykırımı konuşulacak. Programa konuşmacı olarak Prof. Dr. Hakan Kırımlı katılacak. Program, Pazar günü dinleyicileri ile buluşacak.

TRT Türkü Radyosunda her hafta pazar günü Türk halk müziği sanatçısı İclal Akkaplan’ın sunduğu Hasret Kalmış Türküler programının 23 Mayıs 2021 tarihinde saat 13.00’teki yayınında, 77. yıl dönümünde Kırım Tatar Sürgünü ve Soykırımı konuşulacak. Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kırımlı konuşmacı olacağı programda Kırım ezgileri seslendirilecek.

Bir 2 kişi ve şunu diyen bir yazı 'TRT Türkü HASRET KALMIŞ TÜRKÜLER HAZIRLAYAN İCLAL AKKAPLAN' görseli olabilir

Ey Güzel Kırım ve Sürgün türkülerinin seslendirileceği programa, https://www.trtdinle.com/channel/trt-turku internet sayfasından erişilebilecek.

HASRET KALMIŞ TÜRKÜLER PROGRAMI

Türk dünyası müzik kültürüne değerli hizmetler veren sanatçı İclal Akkaplan’ın hazırladığı Hasret Kalmış Türküler programı, her hafta Kırım, Kerkük, Azerbaycan, Balkanlar ve Anadolu türküleriyle ve ezgileriyle dinleyicilerle buluşacak. Ayrıca bu programda her hafta bir konuk davet edilecek.