Mansur Yavaş, ARTANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı'ndaki Ukrayna standını ziyaret etti

Güncel
Ozan Barış Erim
02 Nisan 2021, 18:58
Ozan Barış Erim
02 Nisan 2021, 18:58

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ATO Congresium’da 30 Mart 2021 tarihinde başlayan ARTANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’ndaki Ukrayna standını ziyaret etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ATO Congresium’da 30 Mart-3 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. ARTANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nı bugün bir ziyaret düzenledi.

Sergide bulunan serleri inceleyen Yavaş, ARTANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’ndaki Ukrayna standını da ziyaret etti.

ARTANKARA ULUSLARARASI ÇAĞDAŞ SANAT FUARI

ATO Congresium’da 30 Mart-3 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. ARTANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı başladı. Koronavirüs nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tüm tedbirlerin alındığı Fuar’da Ukrayna standı da açıldı. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga (Andrii Sybiha) ve eşi Tetyana Sıbiga, Ukrayna standını ziyaret ederek Ukraynalı sanatçıların eserlerini inceledi. Ukraynalı sanatçıların uluslararası anlamda böyle ilgi çekmesinden çok memnun olduğunu belirten Sıbiga, “Ukraynalı sanatçıların ARTANKARA başta olmak üzere buradaki fuarlara katılması artık güzel bir gelenek halini almıştır ve öyle olmaya devam ediyor.” diye konuştu.