Eurovision birincisi Ukraynalı sanatçı Ruslana, Antalya'da bugün Ukrayna'ya destek konseri verecek!

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
15 Mayıs 2022, 13:58
Ayyıldız Huri Kaptan
15 Mayıs 2022, 13:58

Antalya’da bugün Ukraynalıların birliği için hayırseverlik etkinliği gerçekleştirilecek. Eurovision birincisi Ukraynalı sanatçı Ruslana, Antalya’da saat 16.30’da Ukrayna’ya destek konseri verecek.

Antalya’da bugün saat 16:30’da Assım Merkezi’nde, Rusya’nın 24 Şubat’tan bu yana aralıksız saldırıları altındaki Ukrayna’ya ve Ukrayna halkına destek için konser etkinliği düzenlenecek. Ünlü Ukraynalı sanatçı, Eurovision 2004 birincisi olan Ruslana, bağış kampanyasına destek için ücretsiz konser verecek.

Projenin; Ukrayna’daki olaylar hakkında doğru bilgilerin yayılması amacıyla yapıldığı belirtilirken etkinlik ile; “Savaşsız Çocukluk” projesi hakkında bilgi vermek, Ukrayna’dan Ukraynalı çocukların ek tahliyesi için fon toplamak, yetim çocukları Ukrayna’dan Türk Cumhuriyeti’ne tahliye etmenin de amaçlandığı kaydedildi. Konser davetinde, “Ukrayna sembolleri ile gelin ve Ukrayna’yı destekleyin! Etkinlik bilgilerini arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın. Dünya bugün Ukrayna’da neler olup bittiğini unutmamalı!” çağrılarına yer verildi.