Kuleba:Putin ve Zelenskıy birbiriyle doğrudan konuşmasını istiyoruz

Güncel
Manas
08 Mart 2022, 09:30
Manas
08 Mart 2022, 09:30

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in doğrudan konuşmalarını istediklerini duyurdu. Bakan Kuleba, Rusya devlet başkanı Putin ile ilgili, “Biz uzun zamandan beri Ukrayna ile Vladimir Putin arasında doğrudan konuşma yolunu istiyoruz” dedi.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, 7 Mart 2022 tarihinde katıldığı bir televizyon programında, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in doğrudan konuşmalarını istediklerini dile getirdi. Öte yandan Zelenskıy’ın Putin ile doğrudan konuşmaya hazır olduğunu kaydetti.

KULEBA: CUMHURBAŞKANI ZELENSKIY, PUTİN İLE DOĞRUDAN KONUŞMAYA HAZIR

Bakan Kuleba, “Biz uzun süredir Ukrayna ile Vladimir Putin arasında doğrudan konuşma istiyoruz. Çünkü hepimiz biliyoruz ki özellikle şimdi nihai kararları veren kişi Putin.” ifadesini kullandı.

Ayrıca Bakan, Zelenskıy’nın Putin ile doğrudan konuşmaktan korkmadığını, tam tersine hazır olduğunu dile getirerek,  “Putin de hiçbir şeyden korkmuyorsa gelsin, otursun ve konuşalım.” değerlendirmesini yaptı.