Kuleba, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

Güncel
Manas
06 Mart 2022, 06:37
Manas
06 Mart 2022, 06:37

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 5 Mart’ta Ukrayna – Polonya sınırında Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba ile bir araya geldi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 5 Mart 2022 tarihinde, Ukrayna-Polonya sınırında Ukraynalı mevkidaşı Dmıtro Kuleba ile görüştü. Blinken görüşme kapsamında, Ukrayna’daki son gelişmeleri ve Rusya’ya daha sert yaptırımları ele aldıklarını duyurdu. Blinken, görüşmeye ilişkin “Kuleba ve Zelenskıy’ın gösterdiği liderlik ve cesaret olağanüstü. ABD ve dünya onlarla ve Ukrayna halkının yanında olmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna ile dayanışma göstermek için bölgede bulunan Blinken, mevkidaşı Kuleba ile sınırda yoğun güvenlik önlemleri altında yaklaşık 45 dakika görüştü. Polonya’yı ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı, paylaşımında, “Bugün arkadaşım Kuleba ile Polonya-Ukrayna sınırında buluşmak ilham vericiydi.” yazısına yer verdi.

Resim

BLİNKEN, KIYİV’E DAHA ÇOK ASKERİ TEÇHİZAT DESTEKLENECEK

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, görüşme esnasında, “Kıyiv’e daha fazla silah yardımı ve askeri teçhizat gönderilecek.” dedi. Ayrıca Blinken, Rusya üzerinde uluslararası baskıyı arttıracağının altını çizdi.