KTMM, BM Genel Kurul Başkanlığı'na seçilen Bozkır'ı tebrik etti

19 Haziran 2020, 12:10

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM),17 Haziran 2020’de 75. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Başkanlığı‘na seçilen Türkiye’nin adayı Volkan Bozkır‘ı tebrik etti.

“GÜCÜNÜZÜN TÜKENMEZ OLMASI DİLEĞİYLE”

KTMM’nin Volkan Bozkır’a olan tebrik mesajında şunları kaydetti:

“Sayın Başkan!

Öncelikle sizin ulusal ve uluslararası seviyelerdeki faaliyetlerinize saygı duyduğumu belirtmek isterim.

Kırım Tatar Milli Meclisi ve şahsım adına, yüksek ve aynı zamanda sorumlu bir konumu olan BM 75. Genel Kurul Başkanlığına seçilmiş olmanızı en samimi duygularım ile kutlarım.

Bizler, Nisan 2018 tarihinde şahsınızla Kırım Tatar Milli Meclisi’nde gerçekleşen görüşmelerimizi takdirle hatırlayarak, Rusya Federasyonu tarafından geçici olarak işgal edilen Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Sevastopol şehrindeki duruma özel dikkatiniz ile Kırım’ın tek köklü halkı olan Kırım Tatar halkının haklarına durumuna yakın ilginiz için şükranlarımızı sunarız.

Bu vesileyle, saygıdeğer Başkan, gücünüzün tükenmez olması temennisiyle, uluslararası barış ve güvenliğin sürdürülmesinin yanı sıra, savaşların ve çatışmaların hızlı bir şekilde sona erdirilmesi ile devletlerin adalet ilkeleri ve uluslararası hukuk normlarına kayıtsız şartsız uymalarını amaçlayan tüm çaba ve çalışmalarınızda içtenlikle başarılar dileriz.

REFAT ÇUBAROV
Volkan Bozkır
Bunlara da bakın: