KTMM Başkanı Refat Çubarov'dan Kurban Bayramı tebriği

12 Ağustos 2019, 00:48

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, Ukrayna’da yaşayan Müslümanların Kurban Bayramını kutladı.

Facebook üzerinden kutlama mesajı yayımlayan Çubarov, “Ukrayna ulusunun bir parçası olan Ukrayna Müslümanları, farklı inançlara sahip olan kardeşleriyle omuz omuza Ukrayna Silahlı Kuvvetleri saflarında Rus silahlı saldırganlığına karşı çıkıyor.” ifadeleri kullandı.

Çubarov mesajında, Kırım Tatar halkının Ukrayna devletine olan bağlılığı, Kırım’ın Rusya tarafından işgalini tanımamaları, barışçıl mücadele ilkelerine olan sadakatleri ve Kırım Tatar siyasi tutsakların cesur davranışlarının uluslararası toplum tarafından desteklendiği vurguladı.

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Çubarov, “Kırım Tatar Milli Meclisi adına Ukrayna Müslümanlarının, özellikle de işgal edilen Kırım ve Donetsk ile Lugansk bölgelerinde yaşayan dindaşlarımızın Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Allah’a Kırım ve Donbas’ı işgalden kurtarılmasına yönelik olan çabalar ve faaliyetlerimize ve ayrıca en kısa zamanda Kırım Tatar halkı ve işgal edilen Kırım ile Donbas’ta yaşayan tüm vatandaşlarımızla birleşmemize yardımcı olması için dua ediyoruz.” diye kaydetti.

kurban bayramı
REFAT ÇUBAROV
Bunlara da bakın: