KTMM Başkanı Refat Çubarov'dan Çanakkale Zaferi mesajı

Haberler
Anife Bilal
18 Mart 2021, 21:00
Anife Bilal
18 Mart 2021, 21:00

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıl dönümünü kutladı. Çubarov mesajında, “Çanakkale Savaşı’nda kendi topraklarını dış işgalcilerden koruyan askerlerin anısına  başımızı eğiyoruz.” diye bildirdi.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, bugün yayımladığı mesajda, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıl dönümünü kutladı. Çubarov mesajında, “Aralarında Kırım Tatar kökenli birçok askerin de bulunduğu Çanakkale Savaşı’ndaki uzun süreli kara ve deniz harekâtı sırasında, 250.000’den fazla Türk halkının oğlu şehit olmuş ve isimleri Türk tarihine sonsuza dek altın harflerle yazdırılmıştı. Çanakkale Savaşı’nda kendi topraklarını dış işgalcilerden koruyan askerlerin anısına  başımızı eğiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ÇANAKKALE ZAFERİNİN 106. YIL DÖNÜMÜNÜ İÇTENLİKLE KUTLUYORUM”

KTMM Başkanı Refat Çubarov yayımladığı kutlama mesajının tam metni şu şekilde: 

18 Mart 2021 tarihinde dost Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk birliklerinin Çanakkale’yi kahramanca savundukları ve düşmanı Çanakkale Boğazı’nı ulaşılmaz olarak tanımaya zorladıkları, Türk tarihinin en şiddetli savaşlarından birinde zaferinin 106. yıldönümünü kutlamaktadır.

Aralarında Kırım Tatar kökenli birçok askerin de bulunduğu Çanakkale Savaşı’ndaki uzun süreli kara ve deniz harekâtı sırasında, 250.000’den fazla Türk halkının oğlu şehit olmuş ve isimleri Türk tarihine sonsuza dek altın harflerle yazdırılmıştı.

Çanakkale Savaşı’nda kendi topraklarını dış işgalcilerden koruyan askerlerin anısına başımızı eğiyoruz. Bu vesileyle, Kırım Tatarları Milli Meclisi ve şahsım adına Çanakkale Savaşı Zaferi’nin 106. yıl dönümünde kardeş Türk halkını içtenlikle kutluyorum. Ukrayna Devleti’nin stratejik ortağı olan Türkiye Cumhuriyeti’ne daha fazla refah ve gelişme, Türk halkına ise esenlikler ve refah diliyoruz!