KTMM Başkanı Refat Çubarov'dan 30 Ağustos mesajı

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
30 Ağustos 2021, 16:58
Mehmet Berk Yaltırık
30 Ağustos 2021, 16:58

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Türk halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik etti. Çubarov mesajını, “Bayramınız hayırlı olsun, dost Türkiye! Zafer Bayramınız kutlu olsun!” ifadeleriyle paylaştı.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov, Türk halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik etti.

KTMM Başkanı Çubarov, sosyal medyadan paylaştığı Türkçe ve Ukraince mesajında “Kırım Tatar Milli Meclisi ve şahsım adına Türk vatandaşlarının Zafer Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum!” diye kaydetti.

Çubarov’un mesajının tam metni şöyle:

“ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!”

“Bayramınız hayırlı olsun, dost Türkiye! Zafer Bayramı’nız kutlu olsun! Bugün, 30 Ağustos Günü, bizim kardeş ülkemiz olan Türkiye Cumhuriyeti, büyük bir ulusal bayram olarak nitelendirilen Zafer Bayramı’nı kutluyor. Zira, 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar yakınlarındaki en büyük çatışmanın, Türkiye Cumhuriyeti’nin müstakbel ilk cumhurbaşkanı, ‘ulusun babası’ olan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştiği ve onu Türk askerlerinin kazandıkları bilinmektedir. Yaklaşık 8 yıldır Rus işgaline karşı, yani Kırım da dahil olmak üzere, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün bir an önce yeniden tesis edilmesi için savaşmakta olan Ukrayna toplumu, bağımsız devletlerinde yaşamak uğruna o eski zamanlarda haklı savaşan dost Türk halkının tüm zorluklarını çok iyi biliyor. Kırım Tatar Milli Meclisi ve şahsım adına Türk vatandaşlarının Zafer Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum!Kardeş Türk halkına barış, istikrar, aile uyumu ile refahı, Türkiye Cumhuriyeti’ne ise gelişiminin devamını ve refah diliyorum.Zafer Bayramı’nız kutlu olsun!”