KTMM Başkanı Çubarov: Rus askeri teçhizatı işgal altındaki Kırım'a getiriliyor

Güncel
Manas
25 Mart 2022, 19:12
Manas
25 Mart 2022, 19:12

İşgalci Rus ordusu, işgal altındaki Kırım’a askeri teçhizatlar sevk ediyor. Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, 24 Şubat’taki işgalci Rus ordusunun Ukrayna’ya saldırmadan önce yine aynı sistemi uyguladığını dile getirdi. Çubarov, “İşgal altındaki Kırım’da bulunan Rus birliklerinin yeni bir saldırı girişimi olabilir.” dedi.

İşgalci Rus ordusunun, Kırım yarımadasındaki yeni askeri hareketliliği dikkat çekiyor. Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov, 25 Mart 2022 tarihinde, işgalci Rus ordusunun işgal altındaki Kırım’a askeri teçhizatlar sevk etmeye devam ettiğini ve yeni bir saldırı düzenlemeye hazırlandığını duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı Kiev bölgesine ilerleyen Rus askerleri ve askeri  ekipmanları paylaştı

REFAT ÇUBAROV: İŞGALCİ GÜÇLER, KIRIM TATARLARINA YÖNELİK BASKILARINI YOĞUNLAŞTIRIYOR

Refat Çubarov, Rus ordusuna ait askeri teçhizatların getirilmesi ile ilgili, “İşgalci Rus güçlerinin, işgal altında tuttukları topraklarda, Kırım da dahil olmak üzere Ukrayna’ya saldırmak için hazırlandığı sonucuna varıyoruz.” ifadesini kullandı.

KTMM Başkanı Çubarov ayrıca, Kırım Tatarlarına yönelik baskıların arttığına da dikkat çekerek, “Kırım’da işgalci güç zulmü yoğunlaşıyor. Ben bunu, işgalci Rusya’nın durumu daha da kötüye gittiği zaman, insanların meydanlara toplanmaması için bir önlemi olarak görüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.