KTMM Başkanı Çubarov: İşbirlikçilerin ve beşinci kolun yüzüne tokat atmayı başardık

06 Ocak 2020, 11:47

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov, Rus siyasetçi İrina Hakamada’nın Kıyiv’deki iş forumunda vereceği eğitimin iptal edilmesini değerlendirdi. KTMM Başkanı Çubarov, “İşbirlikçiler ve beşinci kolun yüzüne tokat atmayı başardık” ifadesini kullandı.

Facebook sayfası üzerinden açıklama yapan Çubarov, “Birlik olduğumuz zaman, Rus saldırganlığa karşı direnişimizde, işgal edilen topraklarımızın geri alınmasında ve geçici işgal altındaki Kırım ve Donbas bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımızın özgürlüğü için yürüttüğümüz mücadelemizde hiçbir şey imkansız değildir. Biz bu olayda, sadece Putin rejiminin bir parçası olan pek çok sefil Rus politikacıdan biri olan Hakamada’ya karşı mücadele etmedik. Biz, açıkça Kremlin ile iş birliği ve Ukrayna çıkarlarına ihanet etme yolunda ilerleyen Ukrayna’daki beşinci kola karşı çıktık. Beşinci kolu yenmedik. Son zamanlarda gördüğümüz gibi, onun birçok yüzü var ve o olması gerekmeyen yerlerde bile karşımıza çıkıyor. Ancak yine de, işbirlikçilerin yüzüne açıkça bir tokat atmayı başardık. Herkese teşekkürler! Birlik içinde ve taviz vermeden ilerlemeye devam ediyoruz. Kırım Ukrayna’dır!” ifadelerini kullandı.

KIRIM’IN İŞGALİNE DESTEK VEREN RUS SİYASETÇİNİN KIYİV’DEKİ ETKİNLİĞİ İPTAL EDİLDİ

Kırım’ın Rusya tarafından işgaline destek veren ve yarımadayı Ukrayna’dan satın almayı teklif eden Rus siyasetçi İrina Hakamada’nın, Kıyiv’de (Kyiv) düzenlenecek iş forumuna konuk konuşmacı olarak katılacağı bildirilmişti. KTMM Başkanı Refat Çubarov, ilgili duyuruyu yorumlarken, “İşgali destekleyen tüm Moskovalı pislikler, Ukrayna’da toplanıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Daha sonra iş forumunu organize eden şirket, Hakamada’nın vereceği eğitimin iptal edildiğini bildirmişti.


İrina Hakamada
Kırım'ın işgali
REFAT ÇUBAROV
Ukrayna
Bunlara da bakın: