KTMM Başkanı Çubarov: Erdoğan'ın Putin ile Kırım konusunu da görüşeceğini umuyoruz

Haberler
Anife Bilal
28 Eylül 2021, 12:42
Anife Bilal
28 Eylül 2021, 12:42

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapacağı görüşmede, işgal altında bulunan Kırım ve siyasi tutsakların serbest bırakılması konusunu gündeme getirmesini umduğunu ifade etti.

KTMM Başkanı Refat Çubarov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapacağı görüşmeyi değerlendirdi. Kırım Haber Ajansına konuşan Çubarov, Erdoğan’ın Putin ile Kırım ve siyasi tutsaklar konularını mutlaka görüşeceğini umduğunu belirterek, “Ancak bunun ne kadar etkili olacağını, hangi şekillerde olacağını şimdilik söyleyemeyiz, çünkü her şey Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve muhatabı saldırgan ülkenin Başkanı Putin’e bağlı. Ama Erdoğan’a bu konuda çok umut bağlıyoruz.” dedi.

NARİMAN CELAL, ERDOĞAN’A TEŞEKKÜRLERİNİ İLETMŞTİ

Daha önce, Rus işgalci güçleri tarafından, 4 Eylül’de yasa dışı olarak alıkonulan Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Nariman Celal, alıkonulduğu tutukevinde yazdığı mektupta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Ukrayna toprak bütünlüğüne ve Kırım Tatarlarına verdiği destek için teşekkür ettiği bildirilmişti.

Bilindiği gibi, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, 29 Eylül 2021 tarihinde Rusya’nın Soçi kentinde görüşme gerçekleştirecek.