KTMM Başkanı Çubarov'dan yeni yıl mesajı: Yaptıklarımız milletimizin kendi yurduna sahip çıkması içindir

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Ocak 2020, 14:35
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Ocak 2020, 14:35

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, yayınladığı video mesajla tüm dünya Kırım Tatarlarının yeni yılını kutladı.

Refat Çubarov, mesajına bir yılın daha geride kaldığını ifade ederek, yeni yılda Rusya’nın işgali altındaki Kırım’da işlenen cinayetler ve zulümlerin son bulmasını temenni etti. İşgalcilerin, haksız bir şekilde hapiste tuttuğu ve kaçırılan Kırım Tatarlarını hatırlatan KTMM Başkanı, bu kişilerin en yakın vakitte ailelerine kavuşmaları temennisinde bulundu.

“KIRIM TATAR MİLLİ MECLİSİ VATANIMIZIN KURTULUŞ MÜCADELESİNİ HİÇBİR VAKİT BIRAKMADI”

Bu ağır şartlarda Kırım Tatar halkının daha da kenetlendiğinin altını çizen Çubarov, “Kırım Tatar Milli Meclisi(KTMM) vatanımızın kurtuluş mücadelesini hiçbir vakit bırakmadı bırakmayacak ve gelecek sene inşallah daha çok faydalı adımlar atacak. Bütün dünya Kırım Tatar halkının birliğini, cesaretliğini ve hiçbir vakit başeğmemesi göz önünde bulunduruyor. Yaptıklarımız ve yapacaklarımız milletimizin kendi vatanına, Kırım yurduna sahip çıkması içindir. İnşallah öyle de olacak yeni yıl hepimize hayırlı ve bahtlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Kırım Tatar Millî Meclisi Başkanı Refat Çubarov'un 2020 yılı mesajı

Опубліковано Kırım Haber Ajansı – QHA Вівторок, 31 грудня 2019 р.