KTMM Başkanı Çubarov'dan, Türkiye'ye taziye mesajı

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
15 Ağustos 2021, 10:59
Mehmet Berk Yaltırık
15 Ağustos 2021, 10:59

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, Türkiye’nin birkaç ilinde meydana gelen sel felaketi sebebiyle Türkiye’ye taziyelerini bildirdi.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov, Türkiye’nin Karadeniz bölgesindeki Kastamonu, Bartın ve Sinop’taki sel felaketi sebebiyle KTMM ve kendi adına taziyelerini bildirdi.

Çubarov, sosyal medya üzerinden paylaştığı Türkçe ve Ukraince taziye mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti, son haftalarda yaşadığı yıkıcı orman yangınlarından ortaya çıkan zararlarını hala telafi edemedi ki onun başına şiddetli sel şeklinde yeni bir bela çıkmıştı.” diye kaydederek, sel felaketinde hayatını kaybedenlerin ve yaralananların haberlerini derin bir üzüntüyle öğrendiklerini ifade etti.

KTMM Başkanı 14 Ağustos 2021 tarihli taziye mesajında, “Bu doğal afet yüzünden yakınlarını ve dostlarını yitiren tüm Türk ailelerine Kırım Tatar Milli Meclisi ve şahsım adına en derin taziyelerimi iletiyorum. Yaralıların ise bir an önce sağlığına kavuşmasının yanısıra, dost ve kardeş Türkiye Cumhuriyeti ile halkına bu yıkıcı doğal afetin sonuçlarının en kısa sürede üstesinden gelinmesi için cesaret, direnç, birlik ve sabır dilerim.” diye kaydetti.