KTMM Başkanı Çubarov’dan Türkiye için düzenlenen "Hayatı Yeniden Yeşertelim!" kampanyasına destek

Haberler
Anife Bilal
13 Ağustos 2021, 17:58
Anife Bilal
13 Ağustos 2021, 17:58

Ukrayna ve Türkiye vatandaşları tarafından kurulan “HAYAT- ЖИТТЯ” Yardım Vakfı’nın Türkiye’de yaşanan yangın felaketine yardım etmek amacıyla başlattığı kampanya devam ediyor. Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Ukrayna’nın dost ve ortak ülkesi Türkiye’nin benzersiz doğal mirasını yeniden canlandırmaya yardım etme çağrısında bulundu. 

Ukrayna ve Türkiye vatandaşları tarafından kurulan “HAYAT- ЖИТТЯ” Yardım Vakfı, Türkiye’de yaşanan yangınların ardından, yangından etkilenen vatandaşlara yardım etmek ve Türkiye’deki ormanları yeniden düzenlenmesine destek olmak için yardım kampanyası başlattı. Bunun yanı sıra vakıf, Türkiye’de Ukrayna-Türkiye dostluk ormanı oluşturulması için çalışma yapılacağını duyurdu. KTMM Başkanı Refat Çubarov, sosyal medya üzerinden bugün yaptığı açıklamada, kampanyaya destek olma çağrısında bulundu. “Gerçek dost kara günde belli olur” atasözünü hatırlatan Çubarov, “Son birkaç hafta boyunca biz ve tüm dünya, Ukrayna’nın iyi komşusu ve stratejik ortağı Türkiye’nin Antalya, Marmaris, Bodrum gibi dünyaca ünlü tatil bölgelerinin çevresindeki çam ormanlarında çıkan yangınlarla özverili bir şekilde savaştığını izledik.” ifadelerini kullandı.

ÇUBAROV: HERKES TÜRK HALKINA DESTEK VERMEK İÇİN KATKIDA BULUNABİLİR

Ukrayna’nın Türkiye’ye yardım sağlayan ilk ülkelerden biri olduğunu, Ukrayna Devlet Acil Servisine ait 2 uçağın Türk itfaiyecilere orman yangınlarını söndürme konusunda yardım ettiğini hatırlatan Çubarov, “Ukrayna’nın dostu Türk halkına, orman yangınlarında kaybedilen ağaçların yeniden dikilmesi konusunda yardım etme konusundaki iyi niyetler, Ukraynalı yetkilileri, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve ilgili tüm vatandaşları bir araya getirdi. Afet mağdurlarına destek olmak ve Türkiye-Ukrayna Dostluk Ormanı oluşturmak gibi önemli misyonu hayata geçirmek amacıyla ‘Hayatı Yeniden Yeşertelim!’ isimli yardım kampanyası başlatıldı. Bu kampanyaya her biriniz katılarak eşsiz doğal miras olan ormanları restore etme sürecinde, Türk halkına destek vermek için maddi katkıda bulunabilir.” diye belirtti.

Grivna para birimi cinsinden desteklerinizi yatırabileceğiniz banka hesabı:

Banka: PRIVATBANK

Hesap adı: БО БФ ХАЯТ ЖИТТЯ

Hesap No: 40798437

IBAN: UA133052990000026009046205711

HAYAT- ЖИТТЯ Vakfının Banka Kartı Numarası: 4246 0010 0179 2336

İletişim bilgileri: 

Tel.:      +380638765717

e-mail adresi: fondhayatukraine@gmail.com