KTMM Başkanı Çubarov'dan 29 Ekim mesajı: "Bayramımız kutlu olsun dost Türkiye!"

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
29 Ekim 2021, 18:37
Mehmet Berk Yaltırık
29 Ekim 2021, 18:37

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, “Bayramımız kutlu olsun dost Türkiye! Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!” sözleriyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile Türkiye’ye hitaben tebrik mesajı yayımladı.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov, “Bayramımız kutlu olsun dost Türkiye! Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!” sözleriyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile Türkiye’ye hitaben tebrik mesajı yayımladı.

Bugün sosyal medya hesabı üzerinden 29 Ekim tebrik mesajını paylaşan Çubarov şu ifadelerde bulundu:

“KIRIM TATAR HALKI VE KENDİ ADIMA DOST TÜRKİYE’NİN BU BAYRAM GÜNÜNÜ YÜREKTEN KUTLUYORUM…”

“Bayramımız kutlu olsun dost Türkiye! Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun! 29 Ekim’de Ukrayna’nın iyi komşusu ve stratejik ortağı Türkiye ve tüm kardeş Türk halkı doksan sekizinci yıldönümünü kutluyor. Ukrayna ve vatandaşları, aktif olarak gelişen iki devlet arasındaki mevcut stratejik ortaklığı, askeri işbirliği de dahil olmak üzere takdir ediyor. Ukraynalılar, Kırım dahil olmak üzere Ukrayna’nın egemenliği, toprak bütünlüğü ve bağımsızlığı (konusundaki) desteğine minnettardır. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında Ukrayna ve Türkiye arasındaki ortaklıkların gelişmesine ve inşa edilmesine önemli katkı sağlayan Kırım Tatar halkının sayısız diasporası bulunmaktadır. Kırım Tatar halkı adına ve kendi adıma, dost Türkiye’nin bu bayram gününü yürekten kutluyor, Türkiye Cumhuriyetinin girişimci ve dost canlısı insanlarına içtenlikle daha fazla refah, bol şans ve varlık diliyorum, hayırlı olsun.”