Kremlin Sözcüsü Peskov, ABD'nin Rusya'ya yaptırımlarını diline doladı

Güncel
qha muhabir
09 Mart 2022, 18:12
qha muhabir
09 Mart 2022, 18:12

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırı ve işgal girişimi dünya kamuoyunda geniş yankı uyandırıyor. Rus yetkililer ise sivil katliamlarını ve işgali gölgelemek istiyor. Bu yönde son açıklama Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov’dan geldi. Peskov, Moskova’da gazetecilere açıklama yaptı. ABD’ni saldırgan ülke Rusya’ya yaptırımlarını diline dolayan Peskov, Antalya Diplomasi Forumu öncesinde Ukrayna ve Rusya dışişleri bakanlarının görüşmesine dikkat çekti.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, bugün Kremlin’de basın açıklaması gerçekleştirdi. Peskov, ABD’nin Rusya yaptırımlarını değerlendirdi ve Antalya’daki Kuleba-Lavrov-Çavuşoğlu üçlü görüşmesini değerlendirdi.

PESKOV: UMARIZ MİLYONLARCA İNSAN İŞSİZ KALMAZ

Rusya’dan ayrılan şirketlerle hükumetlerin çalışmalar yaptığını belirten Peskov, “Umarız milyonlarca insan işsiz kalmaz. Gerçekten şirketler ayrılıyorlar ve hükumet bu konuyla ilgileniyor” dedi. Kremlin Sözcüsü Peskov, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Rusya’ya yönelik yaptırımlarına tepki göstererek, “ABD, Rusya’ya ekonomik bir savaş yürütüyor. ABD’nin Rus enerji ürünlerini almama kararını son derece ciddi bir şekilde inceleyeceğiz ve Rusya’nın çıkarına ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

PESKOV: ANTALYA’DAKİ LAVROV KULEBA GÖRÜŞMESİ ÖNEMLİ

Peskov, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba’nın 10 Mart 2022’de Antalya Diplomasi Forumu öncesinde gerçekleştirecekleri görüşmenin önemine işaret ederek, “Bu müzakere sürecinin devamı için son derece önemli” dedi.