Kosova Demokratik Türk Partisinden Bakan Çavuşoğlu'na ziyaret

Güncel
Ömer Kaya
09 Ocak 2020, 11:44
Ömer Kaya
09 Ocak 2020, 11:44

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 8 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da Kosova Demokratik Türk Partisi heyetini kabul etti. Bakan Çavuşoğlu kabulde, Kosova ve Kosova Türk toplumuna desteklerinin devam edeceğini vurguladı.

Mevlüt Çavuşoğlu, Kosova Demokratik Türk Partisi heyeti ile görüşmesine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kardeş Kosova’daki soydaş parti Kosova Demokratik Türk Partisi’nin Genel Başkanı Fikrim Damka ve beraberindeki heyetle İstanbul’da samimi bir görüşme yaptık. Kosova’nın ve soydaşlarımızın daima yanındayız” ifadelerini kullandı.

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) de görüşme ile ilgili, Türkiye Cumhuriyeti ile üst düzeyde görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade ederek; İstanbul’daki görüşmenin samimi bir ortamda geçtiğini bildirdi. KDTP’nin sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede, KDTP Başkanı Fikrim Damka, Kosova Türk toplumunun güncel durumu hakkında bilgi verirken, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu bugüne kadar olduğu şekliyle Kosova ve Kosova Türk toplumuna desteklerinin devam edeceğinin altını çizdi.” denildi.