Kosova'da 2. Kur'an-ı Kerim yarışması düzenlendi

04 Kasım 2019, 22:22

Kosova İslam Birliği Başkanı Naim Ternava himayesinde başkent Priştine’deki Alauddin Medresesi tarafından İkinci Kur’an-ı Kerim Yarışması 1-3 Ekim arasında düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma ile ezbere okuma kategorilerinde gerçekleşen yarışmaya Kosova medresesinin yanı sıra Türkiye, Arnavutluk, Hırvatistan, Karadağ, Yeni Pazar, Bosna Hersek ve Bulgaristan’dan öğrenciler katıldı.

Yarışmaya ilk kez katılan Saraybosna’daki Gazi Hüsrev Bey Medresesi öğrencisi 16 yaşındaki Bilal Hamidoviç, yarışmada 5 cüzü ezbere okuma kategorisinde erkeklerde birinciliği elde ederken, Kosovalı Ubejd Ademi ikinci, Ankara Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mustafa Can Ağırbaş ise üçüncü oldu.

KIZLARDA BİRİNCİLİĞİ KOSOVALI AMİRE DERGUTİ ELDE ETTİ.

Ödülünü Ternava’dan alan Hamidoviç yaptığı açıklamada, tüm katılımcıların farklı özelliklere ve yöntemlere sahip olduğunu belirterek tüm yarışmacıların iyi olduğunu söyledi. Alauddin Medresesi Müdürü Jakup Çunaku da yarışmanın öğrencileri bir araya getirmeyi, öğrenciler arası ve öğrencilerle öğretmenler arasında tecrübe paylaşımını hedeflediğini vurguladı.

2. Kuran-ı Kerim yarışması
Kosova
Naim Ternava
Bunlara da bakın: