KKTC'den şehit Türk askerleri için başsağlığı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
28 Şubat 2020, 16:20
Ayyıldız Huri Kaptan
28 Şubat 2020, 16:20

Suiye’nin İdlip bögesinde Türk askerine yönelik hain saldırının ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden taziyeler peş peşe geldi. Başbakanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ile milletvekili Mesut Genç şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Terörü durdurmak, Türkiye’ye yönelik tehditlere son vermek üzere İdlip’te bulunan Türk askerine yapılan hain saldırı sonucu Mehmetçiklerimizin şehit düşmesini, çok sayıda kardeşimizin yaralanmasını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.” ifadesini kullandı.

Tatar, paylaşımında şunları kaydetti:

“Kim hangi hainliği yaparsa yapsın, Türk milletini güvenliğinden, egemenliğinden mahrum bırakamayacak, eninde sonunda hüsrana uğrayacaktır. Şahsım ve hükümetim adına Türkiye’mizin acısını yürekten paylaşır, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.”

Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay da Facebook’tan “İçimiz acıyor, Türk Halkının başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, Türkiye’nin ve Türk halkının yanındayız.” açıklaması yaptı.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ise Twitter’dan yaptığı açıklamada, “İdlip bölgesinde rejim güçleri tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Bakanların yanı sıra Halkın Partisi İskele Milletvekili Mesut Genç de sosyal medya hesabından, “Başın sağ olsun Türkiyem. Hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dilerim. Türk Milleti gereken cevabı verecektir. Dualarımız ve kalbimiz sizinle.” dedi.