KKTC'de Türk ordusu için zafer duası

14 Ekim 2019, 13:38

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatının zaferle sonuçlandırılması için
KKTC’de dualar edildi.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğince, KKTC Din İşleri Başkanlığı desteğiyle başkent Lefkoşa’da yer alan Hala Sultan Camisi’nde düzenlenen programda, Türk Silahlı Kuvvetlerine destek için dua edildi, Fetih Suresi okundu.

KIBRIS TÜRKLERİ, TÜRK ORDUSUNUN ZAFERİ İÇİN DUA ETTİ

KKTC’deki Türk halkı, Türk ordusunun Suriye’deki terör örgütüne karşı başlattığı operasyonun başarısı ve Mehmetçik’in zaferi için düzenlenen programa yoğun ilgi gösterdi.

Din Hizmetleri Müşaviri Erdoğan Eken, Türk ordusunun barış için, barış pınarlarını Suriyeli kardeşlerine ulaştırmak için bir harekat gerçekleştirdiğini ifade etti.

Eken, “Ordumuzun içerisinde bizlerin evlatları ve kardeşlerimiz var. Gün vatan için, millet için, devlet için, bayrak için ve ezan için şehit olabilme, şehitliği göze alabilme günüdür. Fiziken Mehmetçiklerin yanlarında olmasak da bugün Peygamber Efendimizin teyzesi Hala Sultan diyarında, onların yanında olmak için bir araya geldik.” dedi.

BARIŞ PINARI HAREKATI
KKTC
Bunlara da bakın: