KKTC Başbakanı Tatar: İkinci bir görev değişikliği söz konusu değil

22 Haziran 2020, 14:56

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, “Bakanlar Kurulu değişikliği sürecinde basına yansıyan Turizm ve Çevre Bakanlığındaki nöbet değişimi dışında herhangi bir ikinci görev değişimi söz konusu değildir.” dedi.

KKTC Başbakanı Tatar, bakan değişikliği ve basına yansıyan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

“SİYASİ ETİKLE BAĞDAŞMADI”

Başbakan Tatar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu ile ilgili çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Söz konusu süreçte Sayın Cumhurbaşkanı’na benim tarafımdan imzalanmış tek bir bakanın değişimi ile ilgili yazılı beyanat ulaştırılmıştır; o da Turizm Bakanlığındaki görev değişimi ile ilgilidir. Bunun dışında yaşananlar bir Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki özel istişarelerdir ve kanaatimce bunların basınla paylaşılması siyasi etikle bağdaşmamıştır.”

TATAR, BAKAN OLMAZ ARZUSUNU ANLAYIŞLA KARŞILIYOR

Tatar, Ulusal Birlik Partisi’nde (UBP) bakan olarak görev yapabilecek geniş bir milletvekili kadrosunun söz konusu olduğunu ancak Bakanlar Kurulunun sayısının sınırlı olduğuna işaret etti. Aynı zamanda ErsinTatar, herkesin bakan olma ve ülkeye daha etkin konumlarda hizmet etme arzusunu anlayışla karşıladığını ve takdir ettiğinin altını çizdi. KKTC Başbakanı, hiçbir arkadaşına bu bağlamda bir serzeniş, eleştiri ya da tavrının asla söz konusu olmadığını ve olmayacağını vurguladı.

“TÜM UBP’LİLER AYNI GÖRÜŞTE”

Başbakan Tatar ifadelerine şunları ekledi:

“Esas olan; ülkeye nerede ve hangi görevde, hangi noktada olursak olalım iyi niyetle, dürüstçe, doğrulardan ayrılmadan yararlı hizmetler sunabilmektir. Ben tüm UBP’lilerin bu görüşte olduğunu biliyorum, görüyorum. Yürekten inanıyorum ki UBP tabanı ve tüm yönetim kadroları, milletvekilleri, bakanları ile oynanmak istenen çirkin oyunlara gelmeyecek, halka, vatana hizmeti her şeyin üstünde tutarak devletimizi, birlik beraberlik içinde, insanımızı çok daha güzel günlere başarı ile taşıyacaktır.”

KKTC’de 19 Haziran’da Turizm ve Çevre Bakanlığı görevini yürüten Ünal Üstel’in yerine Girne Milletvekili Kutlu Evren getirildi.

bakanlık seçimleri
Ersin Tatar
KKTC
Bunlara da bakın: