Kıyiv'de Uluslararası Silah ve Güvenlik Fuarı kapılarını açacak

07 Ekim 2019, 20:46

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de (Kyiv), Uluslararası Sergi Merkezinde 8-11 Ekim 2019 tarihleri arasında 16. Uluslararası Silah ve Güvenlik Fuarı düzenlenecek.

Her yıl gerçekleştirilen fuara, savunma sanayii sektöründeki Ukraynalı ve yabancı şirketlerin temsilcilerinin, uzmanların katılması, ayrıca pek çok askeri-teknik iş birliği anlaşmalarına ev sahipliği yapması öngörülüyor.

Hatırlanacağı üzere 2018’de düzenlenen fuara Türkiye’den ASELSAN, AYESAŞ, Nurol Teknoloji, Türksat ve Vestel Savunma Sanayii katılmış, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri 3 binden fazla silah, askeri teçhizat ve özel ürünle birlikte 450 binden fazla askeri mühimmat almıştı.

Bu yıl gerçekleştirilecek olan fuarın ülkenin ekonomik pazarı hareketlendirmesi bekleniyor. Ukrayna’nın fuarda; kara kuvvetlerine havanlar, keskin nişancı silahları, el bombaları, ağır silahlar gibi askeri ürünlerden oluşan 6 bin çeşit silah, ordunun çeşitli birimleri için binden fazla zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı araç, piyade savaş araçları ve ambulans, hava kuvvetleri için uçak, helikopter ve insansız hava araçları, deniz birlikleri için de füze botu, zırhlı topçu botları, amfibi botlar, radar kompleksleri, radyoyla konum belirleme istasyonları, topografik ekipmanlar, elektronik savaş sistemleri ve 10 bin adet modern iletişim aracı alması öngörülüyor.

KIYİV
Ukrayna
Uluslararası Silah ve Güvenlik Fuarı
Bunlara da bakın: