Kıyiv'de Ukrayna-AB Zirvesi başladı

Haberler
E. K.
12 Ekim 2021, 11:00
E. K.
12 Ekim 2021, 11:00

Ukrayna-Avrupa Birliği Zirvesi, Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ve Avrupa Birliği (AB) yönetiminin katılımıyla Kıyiv’de başladı. Zirve çerçevesinde Ukrayna ile Avrupa Birliği arasında bir dizi anlaşmanın imzalanması ve ortak bir bildirinin de kabul edilmesi planlanıyor.

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de bugün, Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ve AB yönetiminin katılımıyla 23. Ukrayna-Avrupa Birliği Zirvesi başladı.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Basın Servisinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Kıyiv’de gerçekleştirilen 23. Ukrayna-AB Zirvesi toplantısına başladı.” denildi.

Avrupa Birliği liderlerinin sabah saatlerinde Mariyinskıy Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Zelenskıy ile görüştükleri belirtilen açıklamada, Zirve çerçevesinde Ukrayna ile Avrupa Birliği arasında bir dizi anlaşmanın imzalanmasının planlandığı ifade edildi. Ayrıca Zirvenin sonuçlarına göre ortak bir bildirinin de kabul edilmesi bekleniyor.