Kıyiv’de Türk Günleri’ne yoğun ilgi

Güncel
_QHA Ankara
28 Ekim 2019, 20:12
_QHA Ankara
28 Ekim 2019, 20:12

Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv (Kyiv) Büyükelçiliği ve Yunus Emre Enstitüsü tarafından organize edilen Türk Kültür Günleri yoğun katılımla son sürat devam ediyor. Türk Filmleri Haftası, Türk Mutfağı Günleri, “Dünyanın Renkleri – Türkiye”resim sergisi ve “Farklı Kıyılardan Müzik Yankıları” gibi çeşitli etkinlikler gelen konukların beğenisine sunuluyor

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de, Türk Kültür Günleri etkinliğine sahne oluyor. 21 Ekim 2019’da başlayan Türk Kültür Günleri 3 Kasım’a kadar misafirlerine kapılarını açık tutarken Türk Günleri’yle birlikte Kıyiv’de ki vatandaşlar Türk gelenek ve göreneklerini tanıma fırsatı buluyorlar.

EBRU YAPTILAR TÜRK KAHVESİ İÇTİLER

Türk Günleri etkinliği ile ilgili açıklama yapan Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere “Bugün Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde Ukraynalı ressamların ağırlıklı olarak Muğla’nın Dalaman Bölgesini konu alan eserlerinden oluşan serginin açılışını yaptık. Ukraynalı dostlarımızla birlikte ebru yaptık, Türk kahvesi pişirdik.” dedi.

RESİM SERGİSİ 30 EKİM’E KADAR AÇIK

Ayrıca açılan sergi standıyla da ilgili açıklama yapan Güldere, “Ukraynalı ressamların ağırlıklı olarak Muğla’nın Dalaman Bölgesini konu alan eserlerinden oluşan sergiyi 30 Ekim 2019 tarihine kadar Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda ziyaret edebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

TÜRK MUTFAĞI 31 EKİM’E KADAR AÇIK

Türk Günleri’nde yemek günlerinin açılışına katılan Güldere, “Türk mutfağını Ukraynalı dostlarımıza tanıttık. Bu etkinlik de 31 Ekim’e kadar sürecek.” dedi.