Kıyiv'de, Türk boksör Arda Tamer Avcı, UBO Kıtalararası Şampiyonu oldu

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
14 Şubat 2021, 15:57
Ayyıldız Huri Kaptan
14 Şubat 2021, 15:57

Türk boksör Arda Tamer Avcı, hafif sıklette Universal Boxing Organization (UBO) Kıtalararası Şampiyonu oldu. Kıtalararası dünya şampiyonluğuna ev sahipliği yapan Ukrayna’daki boks şöleni için dün dünyanın bir çok ülkesinden gelen sporcular ringe çıktı. Bunlardan Türk boksör Arda Tamer Avcı ise rakibini 2’inci rauntta nakavt ederek hafif sıklette UBO Kıtalararası şampiyonluğuna uzanan isim oldu.

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de dün düzenlenen Uluslararası Boks Gecesi’nde hafif sıklet kıtalararası kemer maçında Arda Tamer Avcı, Gürcü rakibi Vladimir Canezaşvili (Vladimer Janezashvili) ile mücadelesini 2. rauntta nakavtla kazandı. Türk basınına konuşan şampiyon boksör, ikinci rauntta muhtemelen rakibinin burnunun kırıldığını söyledi. Ancak rakibinin devam etmek istediğini ve sonrasında maçı nakavtla kazandığını anlatan Avcı, mutlu olduğunu dile getirdi.
Avcı, gelecekte diğer büyük federasyonların kemerlerini de almak istediğini de paylaştı.

GÜNÜN MAÇI, TANZANYALI MÜSABIKIN KORONAVİRÜSE YAKALANMASI NEDENİYLE ERTELENDİ

Çoğunluğunu Türk sporcuların oluşturduğu organizasyonda, aynı zamanda Arda Tamer Avcı’nın kardeşi olan Serdar Avcı’nın günün maçı olarak kabul edilen Pascal Ndomba ile yapılması beklenen müsabaka ise Ndomba’nın koronavirüs testi pozitif çıkınca 1,5 ay sonrasına ertelendi.

Diğer Türk sporculardan Şükrü Altay ise Ukrayna adına ringe çıkan Ahıska Türkü Camal Usmanov (Dzhamal Usmanov) karşısında mağlup oldu. Usmanov, Maç sonu ringde Altay’a sarılarak, “Üzülme abi kemer bizde, uzağa gitmedi” diyerek Altay’ı teselli etti ve ringde Atatürk işlemeli Türk bayrağıyla poz verdi.