Kırımoğlu: Yeni Cumhurbaşkanımızın başarısızlıklarına sevinmeyeceğiz, yardım edeceğiz

Haberler
Ömer Cihad Kaya
20 Haziran 2019, 14:18
Ömer Cihad Kaya
20 Haziran 2019, 14:18

Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Parlamentosu Milletvekili Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu, Krım.Realii radyosuna verdiği mülakatta, 21 Temmuz 2019’da yapılacak olan parlamento seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Kırımoğlu, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy’in “Halkın Hizmetkarı” partisinin listesinde Kırım Tatar temsilcilerinin olmaması yönündeki soruya, Kırım Tatarlarının yeni hükumete karşı muhalif davransalar da “Avrupa-Atlantik entegrasyonu yönünde hareket etme ve bu yöndeki çalışmalara destek olma” noktasında her zaman hazır oldukları mesajını verdi.

“KIRIM’IN GERİ ALINMASI KONUSUNU CANLI TUTMAK İÇİN…”

Kırım Tatar halkının milli lideri Kırımoğlu, yeni Cumhurbaşkanı ve partisi ile ilişkileri hakkında “Bu partiye karşı herhangi bir alerjimiz yok. Yapıcı muhalefetten bahsetmişken, yeni Cumhurbaşkanının başarısızlıklarına sevinmeyeceğimizi açıkça belirttik. Kırım’ın geri alınması konusunu canlı tutmak için Avrupa-Atlantik entegrasyonu yönünde hareket etmeye yardım edeceğiz. Onlar da bunu uyguluyorlarsa o zaman muhalif değil müttefikiz” ifadelerini kullandı.