Kırımoğlu, Lübnan Başbakanı ile bir araya geldi

Haberler
Anife Bilal
24 Mayıs 2019, 15:17
Anife Bilal
24 Mayıs 2019, 15:17

Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Tatarlarından Sorumlu Yetkilisi, Ukrayna milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Lübnan Cumhuriyeti’ne düzenlediği resmi ziyaretinin ikinci gününde Lübnan Parlamentosu milletvekilleriyle bir araya geldi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı’nın Kırım Tatarlarından Sorumlu Yetkilisinin resmi Facebook sayfasında yapılan açıklamada, Ukrayna milletvekilleri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Sergiy Sobolev ve Leonid Yemts’in Lübnanlı meslektaşlarıyla Ukrayna-Lübnan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu üyeleriyle görüştüğünü bildirildi.

Другій день візиту українських парламентарів пройшов у низці зустрічей з першими особами Ліванської Республіки.Народні…

Опубліковано Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Четвер, 23 травня 2019 р.

Bunun dışında, Ukraynalı milletvekilleri Lübnan Parlamento Başkanı Nebih Berri ve Başbakanı Saad Hariri ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Açıklamada görüşmeler sırasında Kırım Tatar halkının milli lideri Kırımoğlu’nun; Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün yeniden kazanılması, Kırım’ın işgalden kurtarılması, işgal edilen yarımadada Kırım Tatar halkının güvenliği, ifade özgürlüğü ve temel haklarının korunması ayrıca Rus saldırganlığı ile propagandasına karşı önlem alma konuları gündeme getirdiği belirtildi.

Öte yandan, açıklamada Lübnan Parlamento Başkanı, Başbakan ve Lübnan milletvekilleri, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü geri kazanması ve Rus askeri saldırganlığı ile propagandasına karşı mücadele etmede uluslararası toplumla birlikte Ukrayna’ya destek vermeye devam etmeye hazır olduklarını vurguladığı ifade edildi.