Kırımoğlu, işgal altındaki Kırım’a düzenlenen yürüyüşe katılacak!

24 Ocak 2020, 10:56

Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Kırım Tatarlarının 2 Mayıs 2020 tarihinde işgal edilen Kırım’a doğru planlanan “Dünya şiddete ve işgale karşı. Onur yürüyüşü”ne katılacağını ve ön sırada gitmeye hazır olduğunu açıkladı. 

Krım.Realii’ye verdiği röportajda Kırımoğlu, “Muhtemelen katılacağım. Rusya nasıl tepki verecek? Bu konuda birkaç fikrimiz var. Sıranın önüne 73 yaşından büyük olanları koyacağız. Onlara yazık değil. Neden 73? Çünkü ülkemizde bu ortalama yaşam süresidir.” ifadelerini kullandı.  

KIRIM’IN İŞGALİNİ KINAYAN KURULUŞ VE ŞAHISLARA DAVET

Kırım Tatarlarının milli liderine göre, Ukrayna’nın ana karasından işgal altındaki Kırım’a düzenlenecek olan onur yürüyüşünün hazırlanması için KTMM (Kırım Tatar Milli Meclisi) tarafından Kırım işgalini kınayan kuruluş ve şahıslar davet edilecek.

Kırımoğlu konuyla ilgili olarak, “Bir sürü uluslararası örgüt; AB (Avrupa Birliği), BM (Birleşmiş Milletler), AGİT (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı). Onların hepsi Rusya’ya karşı kararlar çıkardı. Onları da yürüyüşe davet etmek istiyoruz.” dedi.

Kırım
Kırım Tatarları
Kırım'ın işgali
Kırımoğlu
Rus işgali
yürüyüş
Bunlara da bakın: