Kırımoğlu'dan Biden'a tebrik mesajı

09 Kasım 2020, 15:55

Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, ABD’nin yeni başkanı seçilen Joe Biden’ı tebrik etti. Kırımoğlu mesajında, “Kırım’ın yerli halkının umutları gerçek oldu.” ifadesini kullandı.

Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu sosyal medya üzerinden bugün yayımladığı mesajda, ABD başkanlık seçimlerini kazanan Demokrat Joe Biden’ı tebrik etti.

“KIRIM’IN YERLİ HALKININ UMUTLARI GERÇEK OLDU”

Facebook sayfasında yaptığı paylaşımda Kırımoğlu, “Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın yerli halkının umutları gerçek oldu. İnsan hakları ve uluslararası hukuku ihlal eden ayrıca uluslararası soygun politikasını sürdüren diktatörlere karşı kesin tutum sergileyecek bir insan güçlü demokratik devletin yeni lideri olacak.” ifadelerini kullandı.

KIRIMOĞLU, KAMALA HARRİS’İN BAŞKAN YARDIMCILIĞIN DA TEBRİK ETTİ

Bununla birlikte Kamala Harris’i de Başkan Yardımcısı olarak seçilmesi ile tebrik eden Kırımoğlu yaptığı açıklamada, Biden’ın yeni ABD başkanı olarak seçilmesinin, Kırım’ı işgalden kurtarma ve Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü geri kazanma umutlarını artırdığını belirtti.

ABD SEÇİMLERİ

ABD’de merakla beklenen seçimlerde 270 Seçiciler Kurulu delegesine ulaşan isim Demokratlar’ın adayı Joe Biden oldu.

CNN ve NBC başta olmak üzere birçok uluslararası medya kuruluşu Biden’ın 270 oyu geçtiğini duyurdu.

Donald Trump böylelikle 1992’de George HR. Bush’tan sonra ikinci dönem başkanlık yarışını kaybeden ilk Cumhuriyetçi aday oldu. Kamala Harris ise ABD’nin ilk kadın başkan yardımcısı oldu.

ABD
Kırımoğlu
Bunlara da bakın: