Kırım Tatarlarının mücadelesi Barselona'da gündemdeydi

29 Eylül 2019, 18:45

İspanya’nın Barselona şehrinde Kırım Tatar Milli Meclisi’nin (KTMM) ABD (Amerika Birleşik Devletleri) Temsilcisi ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) üyesi Ayla Bakkallı, Kırım Tatarlarının milli mücadelesini anlattı.

Katalonya Ulusal Asamblesinin (ANC) düzenlediği Uluslararası Şiddetsizlik Günü (Jornada Internacional de Noviolencia) için, dünyadaki demokratik hareketler ve uluslararası hareketlerle ilgili düzenlediği konferans 28 Eylül 2019’da, Barselona Üniversitesinin tarihi binasında gerçekleştirildi.

Etkinlik çerçevesinde Bakkallı, “Yerli Halk Kırım Tatarlarının Anavatanları Ukrayna’nın Kırım Yarımadası İçin Zorlu Mücadelesi” (The indigenous Crimean Tatars Tenacious Struggle for their Homeland of the Crimean Peninsula of Ukraine) başlıklı bir konuşma yaptı.

Bakkallı sosyal medya üzerinden etkinlikle ilgili olarak, “Katalonya’da şiddet içermeyen hareketler konusundaki konuşmalarla ilgiliBarselona Üniversitesi’nde konuşmacı olarak -Bilgi güzel bir şey! Gandhi, Nelson Mandela ve Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu hakkında konuştum.” paylaşımında bulundu.

Barselona
İSPANYA
Kırım Tatarları
Uluslararası Şiddetsizlik Günü