Kırım Tatarları, Çiftlikköy’deki bahar kahvaltısında buluştu

Diaspora
Ömer Kaya
22 Mart 2019, 16:08
Yalova ve çevresinde bulunan Kırım Derneği Şubelerinden gelen Kırım Tatarları Çiftlikköy Kırım Derneğinin ev sahipliğinde, bahar kahvaltısında buluştu.
Ömer Kaya
22 Mart 2019, 16:08

Çiftlikköy Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Yalova, Çiftlikköy’de 17 Mart’ta düzenlediği Bahar kahvaltısına, Yalova Valisi Muammer Erol, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, CHP, İyi Parti ve MHP Belediye Başkan Adayları katılım gösterdi.

Bahar kahvaltısına, Kırım Gelişim Vakfı Başkanı Ümit Şilit ve Kırım Derneği Bursa Şubesi Başkanı Yunus Güneri, Kocaeli Şube Başkanı Şengül Talgır, Gebze Şube Başkanı Şerife Orak, Sakarya Şube Başkanı Vefa Coşkun ve yönetimleri ile Balkan Türkleri ve Batı Trakya sivil toplum kuruluşlarının çok sayıda temsilcisi katıldı.

Çiftlikköy Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Zeki Ertürk, Bahar Kahvaltısına katılan STK temsilcileri ve Çiftlikköy halkına teşekkürlerini bildirdi.

KIRIM GELİŞİM ORKESTRASI VE DANS EKİBİ DE SAHNE ALDI

Program çerçevesinde, Kırım Gelişim Orkestrası ve Dans Ekibi de sahne aldı. Orkestra ve dans ekibi, Yalova Çiftlikköy’de geleneksel Kırım Tatar şarkılarını seslendirerek Kırım Tatar halk oyunları ve danslarını sergiledi.