Kırım Tatar yönetmenin gişe rekortmeni filmi Avusturya’da gösterildi

Haberler
Feride Useinova
30 Mart 2019, 11:48
Feride Useinova
30 Mart 2019, 11:48

Viyana’da Kırım Tatar yönetmen Ahtem Seytablayev’in Ukrayna’da gişe ve seyirci rekorları kıran, Donetsk havalimanını savunan Ukraynalı askerleri konu alan “Kiborglar” filmi gösterildi. Etkinliğe Ukrayna’nın Avusturya Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay Andriy Tkaçuk katıldı.

Film gösteriminden önce filmin yönetmeni Ahtem Seytablayev ve Donetsk havalimanını savunan Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin iki temsilcisi açılış konuşmalarını yaptı.

Seytablayev konuşmasında, “Film gösterimi Ukrayna Askeri Ataşeliği ve Savunma Bakanlığının, Viyana’daki uluslararası kuruluşların desteği ile düzenlendi. Bu film Donetsk havalimanını Rus saldırganlara karşı savunan Ukraynalı askerleri anlatıyor. Film gösteriminin düzenlendiği salona dikkatinizi çekmek isterim. Burası, toplamda 26 uluslararası örgütün bir araya geldiği bir yer. Burada yaşananları bütün dünya görüyor. (Böyle bir yerde) bu filmin gösterilmesi, dünyaya Ukrayna’daki olayları anlatmak için güzel bir fırsat. Rus saldırganlığını, Ukraynalı siyasi tutukluları, ölenleri ve kahramanlarımızı hatırlatmak için güzel bir vesiledir” diye kaydetti.