Kırım Tatar sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri çevrimiçi toplandı

Diaspora
Mehmet Berk Yaltırık
16 Ocak 2022, 10:36
Mehmet Berk Yaltırık
16 Ocak 2022, 10:36

KTMM Başkanı Refat Çubarov ve KTMM Meclis Üyesi Bekir Mamut’un katılımıyla, dünyanın farklı ülkelerinden Kırım Tatar sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri bir araya geldi.

Türkiye, Romanya, Bulgaristan, Birleşik Krallık, Norveç ve ABD’de (Amerika Birleşik Devletleri) bulunan Kırım Tatar sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, 2022 yılında yapılacak faaliyetleri görüşmek üzere Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov ile KTMM Üyesi Bekir Mamut ile ön toplantı gerçekleştirdi.

Zoom platformu üzerinden 15 Ocak 2022’de çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıya ilişkin sosyal medya üzerinden açıklama yapan Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Genel Sekreteri Av. Namık Kemal Bayar, “Diasporadaki sivil toplum kuruluşları, Kırım Tatar Milli Meclisi, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı ve Kırım Tatar Milli Hareketinin liderinin her zaman yanında olduklarını tekrar belirterek onların önüne geçmek isteyen hiçbir odağın itibar görmeyeceğini kararlılıkla yinelediler.Toplantıda Dünya Kırım Tatar Kongresi Genel Kurulunun toplanması konusunda da fikir alışverişinde bulunuldu.” diye kaydetti.