Kırım Tatar milli okçu Alperen Alkan'dan Ukrayna'da büyük başarı

04 Kasım 2019, 10:33

Ukrayna’nın Kıyiv kenti Obuhiv bölgesi Kopaçiv köyünde 31 Ekim-3 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Uluslararası Atlı Okçuluk Şampiyonasından müjdeli bir haber geldi.

Kırım Tatarı milli okçu Alperen Alkan, şampiyonanın genelinde ikinci, Drevnekıyivskiy (Antik Kıyiv ) stilinde ise birinci oldu.

“KIRIM TATAR MİLLETİNİ TEMSİL ETMEK BÜYÜK BİR ONUR”

Milli okçu Alperen Alkan, şampiyonada kazandığı başarıya dair sevincini sosyal medya üzerinden şu ifadelerle paylaştı: “Yüzyıllar evvel atalarımızın at koşturduğu bu diyarlarda yeniden at koşturup ok atarak Kırım Tatar milletini temsil etmek benim için büyük bir onur! Bu toprakları vatan belleyip, uğruna can veren tüm atalarımın ruhu şad olsun! “

Uluslararası Atlı Okçuluk Şampiyonasında genel klasmanda; birinci Polonyalı Jahu Pomaski olurken, ikinci Kırım Tatar Milli okçu Alperen Alkan oldu. Yine bir Polonyalı atlı okçu Ana Sok ise üçüncü oldu.

Öte yandan, gece ve gündüz müsabakalarıyla tamamlanan şampiyonaya; Türkiye, Ukrayna, Finlandiya, Avusturya, Polonya ve Kuveyt gibi çok farklı ülkelerden katılım sağlandı.

Şampiyonada Kırım Tatar milli okçu Alperen Alkan’ın yanı sıra atlı okçular; Yavuz Ayaz ve Yağız Kaplan da Türkiye’yi temsil etti.


Alperen Alkan
geleneksel okçuluk
Ukrayna
Bunlara da bakın: