Kırım Tatar Milli Meclisinden Türkiye'ye destek mesajı

Güncel
E. K.
30 Temmuz 2021, 16:56
E. K.
30 Temmuz 2021, 16:56

Kırım Tatar Milli Meclisi, Türkiye’nin farklı yerlerinde çıkan orman yangınları nedeniyle açıklama yayımladı. Mesajda, “Orman yangınlarının en kısa sürede kontrol altına alınacağından ve bu zarif Türk beldelerinde huzur, güzellik ile sükunetin yeniden hüküm süreceğinden eminiz.” ifadeleri kullanıldı.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM), Türkiye’de çıkan orman yangınları nedeniyle Türkiye ve Türk halkına destek ve dayanışma mesajı yayımladı.

KTMM BAŞKANI ÇUBAROV, TÜRKİYE’YE TAZİYE MESAJI VERDİ

KTMM Başkanı Refat Çubarov’un sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı mesajda, birkaç gündür Türkiye’de yangına karşı cesurca mücadele edildiği belirtilerek şu ifadeler yer verildi:

“Türk itfaiyecilerinin bu çalkantılı doğal afete özveriyle direndikleri bir dönemde, Kırım Tatar Milli Meclisi ve şahsım adına, dost Türk halkına tam desteğimizi ve dayanışmamızı ifade etmek istiyorum.Türkiye’ye büyük geçmiş olsun diyoruz. Orman yangınlarının en kısa sürede kontrol altına alınacağından ve bu zarif Türk beldelerinde huzur, güzellik ile sükunetin yeniden hüküm süreceğinden eminiz.”