Kırım Tatar lokantası "Musafir", Ukrayna ordusuna hizmet veriyor

Güncel
Manas
09 Mart 2022, 15:29
Manas
09 Mart 2022, 15:29

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de, Kırım Tatar “Musafir” lokantası, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin 138’inci Tugayına yiyecek yardımında bulundu. 138. Tugayın askerlerinden Ilimdar Hocametov, Kırım Tatar “Musafir” lokantasının her zamanki gibi Ukrayna’nın kötü gününde ve iyi gününde hizmet verdiğini dile getirdi. Ayrıca Hocametov, “Bizler devletimiz, ana vatanımız Kırım için sonuna kadar savaşacak Ukrayna vatandaşlarıyız.” açıklamasında bulunmuş.

Savaşın ilk günlerinden itibaren Kırım Tatar restoranlarının en popüler zincirlerinden biri olan “Musafir” lokantası, gönüllülere ve Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine gıda yardımı yapmaya devam ediyor. Lokanta gıda ve yiyecekle temin etmek için yeni bir yardıma imza attı. Musafir lokantası, 8 Mart 2022 tarihinde Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin 138. Tugayına yiyecek teslim etti.

ILİMDAR HOCAMETOV: KIRIM İÇİN SONUNA KADAR SAVAŞIRIZ

138. Tugayın askerlerinden Ilimdar Hodjametov, “Kırım Tatarları 2014’ten beri hem Kırım’da hem de Ukrayna’nın tamamında Ukrayna’nın egemenliğini savunuyorlar. Bizler devletimiz, ana vatanımız Kırım için sonuna kadar savaşacak Ukrayna vatandaşlarıyız.” ifadesinde bulundu.