Kırım Tatar halkının yoğun olarak yaşadığı Novoaleksiyivka'da kurban heyecanı yaşandı

Güncel
Ömer Cihad Kaya
22 Temmuz 2021, 13:34
Ömer Cihad Kaya
22 Temmuz 2021, 13:34

Ukrayna’nın Cenişke (Geniçesk) bölgesi Novoaleksiyivka (eski adı Kümüşçanak) kasabasında yaşayan Kırım Tatarlarına, bu yıl da Türkiye’den kurban yardımı yapıldı. Kurban Bayramı’nın ilk günü kesilen 87 adet kurban, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Ukrayna’nın Cenişke (Geniçesk) bölgesi Novoaleksiyivka kasabasında yaşayan Kırım Tatarlarına yönelik organizasyonda, gönüllüler Cem Arslan ve Tuncay Çalışkan’ın yönetiminde kesilen kurbanlar, ihtiyaç sahibi Kırım Tatarlarına ulaştı.

KURBAN YARDIMLARI KIRIM TATAR HALKINA ULAŞTI

Kırım Haber Ajansına kurban faaliyetleri hakkında demeç veren gönüllü Tuncay Çalışkan, bölgedeki Kırım Tatar halkına yönelik kurban faaliyetinde emeği geçen ve vesile olanlara teşekkürlerini bildirirken; böyle bir çalışma ile Ukrayna’nın Cenişke bölgesindeki soydaş Kırım Tatarlarına Türkiye’den gelen yardımlara aracı olmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti. Çalışkan, “Vatanımız Kırım’daki Kıpçak bozkırındaki Cenişke’ye bağlı Kümüşçanak (Novoalekseyevka) ilçesinde Türk Ocakları Genel Merkezi’nin 50 adet Uluslararası Yaşam ve Barış Derneği’nin 37 olmak üzere toplamda 87 adet kurbanımızı kestik. Allah vesile olanlardan razı olsun.” dedi.

Bölgedeki Kurban faaliyetlerinden kareler: