Kırım Tatarlarının milli lideri Kırımoğlu Kırım Haber Ajansı'nı ziyaret etti

Güncel
qha muhabir
05 Temmuz 2022, 19:53
qha muhabir
05 Temmuz 2022, 19:53

Kırım Tatarlarının milli lideri, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, bugün Ankara’daki temasları kapsamında Kırım Haber Ajansının ofisini ziyaret etti.

Kırım Tatarlarının milli lideri, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde (ETÜ) fahri doktora unvanını almak üzere düzenlenen Onursal Doktora Tevcih Töreni ve TEPAV’daki Büyükelçiler ile bir araya geldiği toplantının ardından Kırım Haber Ajansının (QHA) Ankara Ofisi’ni ziyaret etti.

Kırım Tatarlarının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nu ziyarette, Kırım Haber Ajansı Genel Müdürü Fevzi Hamzayev ve Kırım Haber Ajansı Ankara Ofisi Müdürü Esma Kasar karşıladı. Ajansa gerçekleşen ziyaret kapsamında Kırımoğlu’na; Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı İlmi Umerov ve Kırım Milli Varlık Vakfı Başkanı Lenur Mambetov eşlik etti.

KIRIM HABER AJANSININ ÇALIŞMALARI VE UKRAYNA VE KIRIM’DAKİ DURUM GÖRÜŞÜLDÜ

Görüşmede Kırım Tatar halkının milli lideri Kırımoğlu’na, Kırım Haber Ajansının çalışmaları hakkında bilgi verildi. Rusya’nın saldırıları altındaki Ukrayna’daki ve Kırım’daki durum görüşüldü.