Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov, Kıyiv'de karşılandı

Haberler
Anife Bilal
04 Ağustos 2021, 15:26
Anife Bilal
04 Ağustos 2021, 15:26

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Ukrayna’yı temsil eden Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov, bugün Kıyiv’e geri döndü. Temirov, 2020 Tokyo Olimpiyatları erkekler grekoromen güreş 60 kg kategorisinde 5. sırada tamamladı.

Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov, bu sabah Tokyo’dan Kıyiv’e geri döndü. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda layıkıyla Ukrayna’yı temsil eden sporcuyu, Borıspil Havalimanında eşi, arkadaşları ve aktivistler karşıladı. Temirov’un eşi aktivistlerin düzenlediği karşılama törenine katılmak için Kırım’dan Kıyiv’e geldi.

Lenur Temirov halk şampiyonu olarak karşılandı.

Havalimanında açıklamada bulunan Kırım Tatar güreşçi, “Herkesi burada görmekten çok memnunum. Benim için böyle bir sürpriz karşılama organize ettiğiniz için teşekkür ederim. Eşimi de burada görmeyi hiç beklemiyordum. Çok mutluyum.” dedi.

Kırım Tatar güreşçiyi havalimanında Kırım Özerk Cumhuriyeti Güreş Federasyonu temsilcileri, Ukrayna Greko Romen Güreş Federasyonu üyeleri, arkadaşları ve eşi karşıladı. 

Bilindiği üzere, Japonya’nın Tokyo kentinde düzenlenen 2020 Yaz Olimpiyatları’nda Ukrayna’yı temsil eden Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov, 2 Ağustos’ta, bronz madalya için Çinli rakibi Walihan Sailike ile karşılaştı. Karşılaşma 1-1 berabere tamamlanırken, bronz madalya son puanı alan Çinli güreşçiye gitti.