Kırım Tatar gazeteci Zera Bekirova, TRT Türkü’ye konuk olacak

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
15 Nisan 2021, 20:52
Ayyıldız Huri Kaptan
15 Nisan 2021, 20:52

TRT Türkü’de yayımlanan Hasret Kalmış Türküler programına gazeteci, yazar, araştırmacı, NENKECAN dergisi imtiyaz sahibi Zera Bekirova konuk olacak. Kırım Tatar müzik rüzgarının eseceği program, Pazar günü dinleyicileri ile buluşacak.

TRT Türkü Radyosunda her hafta pazar günü Türk halk müziği sanatçısı İclal Akkaplan’ın sunduğu Hasret Kalmış Türküler programında, Kırım Tatar müziği ziyafeti verilecek. 18 Nisan 2021 tarihinde saat 13.00’te Ey güzel Kırım’ın bambaşka bir düzenleme ile seslendirileceği bildirilen programa, Kırım Tatar gazeteci, yazar, araştırmacı NENKECAN dergisi imtiyaz sahibi Zera Bekirova konuk olacak.

Kırım Tatar halk sanatçısı Gülizar Bekirova’nın Suvuk Sudan’ı ve Metin Batur’un da kemanı eşliğinde Yunus Kandım’ın Selam Sana Karadeniz şiirini dinleyicilerle buluşturacağı programa, https://www.trtdinle.com/channel/trt-turku internet sayfasından erişilebilecek.

HASRET KALMIŞ TÜRKÜLER PROGRAMI

Türk dünyası müzik kültürüne değerli hizmetler veren sanatçı İclal Akkaplan’ın hazırladığı Hasret Kalmış Türküler programı, her hafta Kırım, Kerkük, Azerbaycan, Balkanlar ve Anadolu türküleriyle ve ezgileriyle dinleyicilerle buluşacak. Ayrıca bu programda her hafta bir konuk davet edilecek.