Kırım Tatar çocuklar Fastiv kentini ziyaret etti

Güncel
Anife Bilal
31 Ekim 2019, 18:23
Anife Bilal
31 Ekim 2019, 18:23

“Kırım Ailesi” kültür merkezinin aracılığıyla Kırım Tatar çocuklar Fastiv kentini ziyaret etti.

Facebook üzerinden açıklama yapan “Kırım Ailesi” kültür merkezi yöneticisi kışın Batı Ukrayna Halk Cumhuriyeti ile Ukrayna Halk Cumhuriyetlerinin birleşmesinin 100. yıl dönümüne ithaf edilen ve Ukrayna genelinde düzenlenen “Birlik Maratonu” çerçevesinde Kırım Ailesi Merkezinde “Çocukların Gözüyle Birleşmiş Ukrayna” kitabının tanıtıldığını hatırlattı.

İlgili maratonunun Fastiv kenti tarafından başlatıldığını belirten Kurtseitova, “Tanıtım günü Fastiv Belediye Başkanı Muhaylo Netyajuk merkezimizin misafiri oldu. O zaman çocuklarımızı okul tatilinde Fastiv kentini ziyaret etmeye davet etmişti.” diye bildirdi.

Sonbahar ara tatili sırasında Kırım Ailesi çocuklarının Fastiv kentini ziyaret ettiğini anlatan Kurtseitova, “Yoğun program; Fastiv Belediye Başkanı ile buluşma, geziler, atölyeler, yarışmalar ve tabii ki ortak konser. Bu birkaç gün içine topluluğumuz bir dizi olumlu duygu yaşadı, Ukrayna kültürü hakkında birçok yeni şey öğrendi ve kendi halkının kültürünü anlattı. Bu tür geziler çok önemli ve bizi motive ediyor. Fastiv Belediye Başkanı ve Belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Ayrıca Kırım Tatar Milli Meclisine organizasyon konusunda verdiği destek için teşekkür ediyoruz.” dedi.