Kırım Tatar antrenörün öğrencileri, Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda 6 madalya kazandı

Haberler
Anife Bilal
10 Kasım 2021, 18:34
Anife Bilal
10 Kasım 2021, 18:34

Kırım Tatar antrenör Teymur İbragimov’un çalıştırdığı genç sporcular, Avusturya’da düzenlenen Gençler Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplamda 6 madalya kazandı. Kırım Tatar antrenör, takımının zaferini Vatan Kırım’ı özleyenlere ithaf etti.

Kırım Tatar antrenörün öğrencileri, Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda 6 madalya kazandı. Kırım Haber Ajansına konuşan İbragimov, “David Bogatıh 2 altın, 2 kuşak, Oleksiy Ştefan 2 gümüş, Viktoriya Şepel 2 bronz madalya elde etti.” diye bildirdi. Genel olarak genç sporcuların sergilediği performanstan memnun olduğunu belirten antrenör, “Sonuçtan memnunum ama daha iyi olmasını isterdim. Kaybetmeyi sevmiyorum. 3 altın hiç fena değil. Çocuklar çok iyi çalıştı. Bir defa daha dünyanın en iyisi olduğunu gösterdi. Ama genel hakemlerin verdiği puanlardan memnun değilim, yanlış puanlama yapıyorlar.” dedi.

“ZAFERİ KIRIM’I ÖZLEYENLERE İTHAF EDİYORUM”

İbragimov Ukrayna milli takımının, madalya sıralamasında şampiyonaya katılan 24 ülke arasında ikinci olduğunu belirterek, “Takımının kazandığı zaferi Kırım’ı özleyenlere ve evlerden uzaklarda yaşamak zorunda kalanlara ithaf ediyorum.” dedi.