Kırım Müftüsü Rüstemov'dan, Ramazan Bayramı mesajı

25 Mayıs 2020, 16:00

Kırım Müftüsü Ayder Rüstemov, tüm Müslümanların Ramazan Bayramını kutladı ve bu kapsamda bir video mesaj yayınladı.

Kırım Müftüsü Rüstemov, “Allah-u Teâlâ gelecek Ramazanlara, bayramlara sağ ve selametle özgür ana yurdumuzda, devletimizde kavuştursun!” dedi.

“ALLAH BİZİ ANA YURDUMUZA VE DEVLETİMİZE KAVUŞTURSUN”

Kırım’ın Rusya tarafından işgal edilmesi ve Kırım’daki Müslümanların dini idaresinin işgalcilerin kontrolü altına geçmesinden sonra Ukrayna’nın ana kısmında yeniden kurulan Kırım Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Müftü Ayder Rüstemov, Ramazan Bayramı neticesiyle bir açıklamada bulundu. Rüstemov açıklamasında, şöyle konuştu:

“Allah’ın Rahman ve Rahim olan adıyla. Sayın vatandaşlar ve dindaşlar, bir Ramazan ayı daha bitti. Büyük Ramazan Bayramının başındayız. Bu mübarek ayda Kur’an-ı Kerim’i hatim ettik, teravih namazlarını evlerde bile olsa eda ettik, oruçlarımızı tuttuk, sadakalarımızı verdik, Allah yolunda çalıştık, çabaladık. Bugün ise mükafat günüdür, kıvanç günüdür. Sözleriniz sevgiyle dua olsun, dualarınız nuruyla semaya yükselsin, bin ferah ışını, bin sevinç damlasıyla dolsun gönlünüz! Allah-u Teâlâ tuttuğunuz oruçları, eda ettiğiniz ibadetlerinizi kabul eylesin. Yaptığınız hayır işlerinizin bin katını size geri versin! Hepimizin Ramazan Bayramı hayırlı ve uğurlu olsun! Allah-u Teâlâ gelecek Ramazanlara, bayramlara sağ ve selametle özgür ana yurdumuzda, devletimizde kavuştursun!”

Kırım
Kırım Müftüsü
Ramazan bayramı