Kırım Müftüsü Rüstemov, Büyükelçi Güldere ve Din Hizmetleri Müşaviri Çimen ile bir araya geldi

Haberler
E. K.
13 Temmuz 2021, 15:48
E. K.
13 Temmuz 2021, 15:48

Kırım Özerk Cumhuriyeti Müslümanları Dini İdaresi Başkanı, Müftü Ayder Rüstemov, Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ve Din Hizmetleri Müşaviri Ali Çimen ile bir araya geldi. Kırım Müfütüsü Rüstemov, görüşme sırasında Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kırım Müftülüğü arasındaki ilişkileri güçlendirme yollarının ele alındığını belirtti.

Kırım Özerk Cumhuriyeti Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Müftü Ayder Rüstemov, Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ve temmuz ayında Ukrayna’daki görevine başlayan Büyükelçilik Din Hizmetleri Müşaviri Ali Çimen ile bir araya geldi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Kırım Müftüsü Ayder Rüstemov, Kırım Müftülüğünde yapılan görüşme sırasında Din Hizmetleri Müşaviri Ali Çimen’i yeni görevinden dolayı tebrik ettiklerini, kendisine Kırım Müslümanları Dini İdaresinin faaliyetleri hakkında bilgilendirdiklerini, Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kırım Müftülüğü arasındaki ilişkileri güçlendirme yolları ve hayır projelerinin hayata geçirilmesi konusunda fikir alış verişinde bulunduklarını aktardı.

Rus işgali altında bulunan vatan Kırım konusundaki tutumu ve desteğinden dolayı Türkiye’ye teşekkürlerini bildiren Müftü Rüstemov, “Kırım Ukrayna’dır! Mücadelemiz devam ediyor!” ifadesini kullandı.